logo strony

Czym jest bikepacking?

Opublikowane przez admin w dniu

Jest to styl idealny zarówno dla fanów rowerów górskich jak również tych preferujących jazdę po ścieżkach terenowych. Elementy te mogą wykorzystać rowerzyści rekreacyjni, którzy wybierają się na kilkugodzinowe wycieczki. Bikepacking to rodzaj długodystansowej turystyki rowerowej, w której rowerzyści przewożą na rowerze cały swój dobytek. Może to być wszystko, od ubrań i sprzętu kempingowego po jedzenie i wodę. Bikepacking to świetny sposób na odkrywanie przyrody i poznawanie nowych miejsc, a także na zdobycie trochę ruchu.

Jaki rower wybrać – bikepacking?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od osobistych preferencji. Niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze roweru do bikepackingu, to rodzaj terenu, po którym będziesz jeździł, waga ekwipunku i twój budżet. Rowery górskie są dobrym rozwiązaniem w trudnym terenie, natomiast rowery szosowe lepiej sprawdzają się na drogach utwardzonych. Jeśli przewozisz dużo sprzętu, potrzebujesz roweru z mocną ramą i dużą ilością miejsca do przechowywania. Na koniec pamiętaj, że bikepacking może być drogim hobby, więc przed zakupem roweru ustal realistyczny budżet. Na początku backpacking był pomysłem dla rowerów MTB, natomiast okazało się, że niektóre elementy są na tyle uniwersalne, że można wykorzystać je przy rowerach typu cross, gravelach, szosach, trekkingach oraz rowerach miejskich.

Co najlepiej zabrać na bikepacking?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od danej osoby i jej specyficznych potrzeb. Jednak niektóre przedmioty, które mogą być przydatne podczas bikepackingu, to mapa, kompas, apteczka pierwszej pomocy, narzędzie wielofunkcyjne i zestaw naprawczy. Jeśli chodzi o wycieczkę z biwakiem, musimy zaopatrzyć się w dach nad głową, w postaci małego namiotu. Warto zabrać karimatę, śpiwór, odzież, kosmetyczkę, kuchnię turystyczną, pojemnik z wodą oraz niezbędny prowiant. Reszta ekwipunku musi zależeć od nas i preferencji, jakie posiadamy. Skupiając się na rowerze i możliwych utrudnieniach na trasie warto zabrać pompkę i zapasową dętkę w razie niespodzianek na drodze.

Jaką trasę wybrać na bikepacking?

Istnieje wiele różnych tras do wyboru podczas bikepackingu i tak naprawdę wszystko zależy od tego, czego szukasz w podróży. Jeśli chcesz odkryć nowy obszar, dobrym rozwiązaniem może być wybranie trasy, która biegnie poza utartymi szlakami. Z drugiej strony, jeśli szukasz wyzwań, lepszym wyborem może być wybranie trasy o trudniejszym terenie. Ostatecznie wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i tego, co chcesz wynieść z wycieczki.

Chcesz poznać więcej? Kliknij w link i odkryj świat możliwości: serwis apple kraków

Kategorie: Blog

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.