logo strony

Jaką replikę ASG wybrać?

Opublikowane przez admin w dniu

Jaką replikę ASG wybrać?

Kalendarzowa wiosna z przewagą cieplejszych dni otwiera sezon na aktywność fizyczną w plenerze. Coraz większą popularnością cieszy się ASG, czyli tak zwany Air Soft Gun. Zabawa w komandosów odbywać się może zarówno na specjalnych imprezach airsoftowych, jak i prywatnie, w gronie znajomych. Istotą tego sportu są odpowiednio dobrane repliki broni. Jak je wybrać i czym się sugerować w trakcie zakupów? Co znajdziemy w konkretnych przedziałach cenowych? 

Odpowiednie repliki to podstawa

ASG to sport dla zapaleńców, którzy lubują się we wszelkiego rodzaju militariach. Wielu hobbystów poważnie podchodzi do zakupu odpowiedniego wyposażenia. Repliki broni asg są podstawą dobrej zabawy. Na rynku spotkać można rozmaite pistolety zwane w języku potocznym boczniakami, strzelby oraz karabiny szturmowe i snajperskie. Różnią się one poziomem wykonania i napędem. Amatorzy tego typu sportu decydują się na droższe repliki karabinów szturmowych, rzadziej snajperskich. Cechują je podobieństwo do autentycznej broni, gearbox i wydajność napędu. Początkującym uczestnikom zabaw w air soft nie poleca się wysoce skomplikowanych replik. Wystarczą proste, plastikowe pistolety lub karabiny szturmowe. Niedzielni air softowcy mogą sobie pozwolić na strzelby sprężynowe, które nie wymagają wysokich nakładów finansowych. Potencjalny zakup powinien zależeć od dwóch czynników. Pierwszym jest stopień naszego zaawansowania, a drugim nasze osobiste preferencje wobec zabawy. 

Napęd spotykanych replik

Skoro mowa o replikach warto wspomnieć o ich napędzie. Wśród replik asg spotykane są napędy sprężynowe, elektryczne, CO2 oraz greengas. Omówmy pokrótce każde z nich. Sprężynówki są najczęściej spotykanym napędem wśród zabawek ASG. Występują w strzelbach typu shotgun i replikach karabinów szturmowych. Możemy je spotkać w bardzo tanich boczniakach. To dobra wiadomość dla początkujących amatorów tego sportu i dzieci. Elektryczny napęd jest często spotykany wśród replik karabinów szturmowych. Nie dość, że bateria pozwala na długą zabawę, to jeszcze taki automat działa dość cicho. Na jednym ładowaniu można pociągnąć spokojnie długą sesję ASG. Powód? Naładowana bateria pozwala na wystrzelenie aż 3 magazynków, po 500 kulek każda. Zabawki z napędem na CO2 i greengas z kolei mają swój urok. Czemu? Okazuje się, że zabawa przebiega niejako automatycznie. Nie trzeba każdorazowo zaciągać zamka przed wystrzeleniem.

Widełki cenowe

Na rynku replik broni przeznaczonych do air softu znajdziemy zarówno tanie, jak i droższe egzemplarze. Zacznijmy od tych najtańszych. Polecane są one osobom początkującym, którzy nie mają wyrobionego zdania na temat ASG i dopiero próbują swych sił w tym sporcie. Na rynku znajdą repliki plastikowych karabinków szturmowych oraz metalowych boczniaków. I to w cenie zaczynającej się od 300zł. Prawda, że nie drogo? Cechą szczególną tego typu broni jest system ruchomego zamka. W kontekście karabinów do 500zł znaleźć można repliki kultowej broni, żeby przywołać do tablicy M4 czy AK-47. Działają one na bazie napędu elektrycznego. Bardziej zaawansowani amatorzy tego sportu mogą pozwolić sobie już na dobre repliki asg w cenie do 1000zł. Czym charakteryzuje się sprzęt w tej kategorii cenowej? Przede wszystkim materiałem wykonania. Karabinki szturmowe zawierają więcej elementów metalowych. Te lepsze cechują się stylizowanym na oryginał grawerem. Są też relatywnie cięższe i sprawiają wrażenie autentycznej broni. Warto wspomnieć o gearboxie, czyli samym sercu napędu takich zabawek. Decyduje on na lepszej jakości replik. W zestawach takich replik spotkać można przyrządy celownicze. Najdroższe zabawki dedykowane są już dalece zaawansowanym miłośnikom ASG. Rewelacyjny sprzęt spotkać można w przedziale do 1500zł. Na rynku w tym przedziale znaleźć można rozmaite modele karabinów i boczniaków, nie tylko standardowo występujące AK-47 czy M4. Wagą i wyglądem w niczym nie różnią się od autentycznej broni palnej. Dysponują również nadzwyczaj wydajnym silnikiem. Zaawansowani gracze chętnie wybierają sprzęt od sprawdzonych producentów.

Kategorie: Blog

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.