logo strony

Jakie zapasy robi preppers?

Opublikowane przez admin w dniu

Preppersi to ludzie, którzy przygotowują się do nagłych wypadków poprzez gromadzenie żywności, wody i zapasów. Zazwyczaj mają plan, jak przetrwać, gdy zabraknie prądu lub gdy społeczeństwo upadnie. Preppersi są często wyśmiewani przez ludzi, którzy uważają ich za paranoików lub wariatów, ale w rzeczywistości są to po prostu ludzie, którzy chcą być przygotowani na wszystko.


Preppers robią wszelkiego rodzaju zapasy, od żywności i wody po środki medyczne i przedmioty do samoobrony. Starają się mieć wszystko, czego potrzebują, aby przetrwać w przypadku zagrożenia lub katastrofy. Takie osoby najczęściej zaopatrują się w produkty z długim terminem ważności oraz takie które nie będą zajmowały zbyt dużą ilość miejsca.

Spiżarnia preppersa jak wygląda?

Spiżarnia preppersa jest zazwyczaj dobrze zaopatrzona w niepsujące się produkty żywnościowe, wodę i inne zapasy na wypadek sytuacji kryzysowej. Bardziej zorganizowani oraz doświadczeni preppersi dzielą żywność na tą długoterminową oraz krótkoterminową. Żywność krótkoterminowa to produkty, które używamy na co dzień mogą być przydatne, kiedy chcesz zabezpieczyć się w sytuacjach awaryjnych, takich jak przerwa w dostawie prądu czy wody. Natomiast żywność długoterminowa z pewnością przyda się nam w momencie kryzysu zbrojnego oraz innych kataklizmów trwających dłuższy okres. Warto być przygotowanym na wszystko, a spiżarnia preppersa jest tego bardzo dobrym przykładem.

Kiedy preppers gromadzi zapasy?

Preppersi zazwyczaj gromadzą zapasy jeszcze przed tym, gdy sądzą, że katastrofa jest nieuchronna. Dzięki temu produkty, które znajdują się na ich liście są łatwo dostępne. Większość osób zaopatruje się w produkty dopiero podczas zbliżającej się katastrofy naturalną, taką jak huragan lub trzęsienie ziemi, lub katastrofą spowodowaną przez człowieka, taką jak załamanie gospodarcze.

Lista zakupów preppersa

Lista zakupów preppersa powinna zawierać artykuły spożywcze, które wystarczą na co najmniej rok, jeśli nie dłużej. Konserwy, suszona fasola, ryż i inne niepsujące się rzeczy są koniecznością. Inne przedmioty, takie jak filtry do wody, latarki i baterie również powinny znaleźć się na liście. Warto przed rozpoczęciem zakupów zrobić listę najpotrzebniejszych artykułów, tak aby o niczym nie zapomnieć. Warto jest przemyśleć, na ile dni mają starczyć zakupione produkty oraz określić, czy posiadamy odpowiednią ilość miejsca w naszej spiżarni na wszystkie produkty.

Zapasy wody w preppersingu

Preppersi zazwyczaj posiadają zapas wody, który może im wystarczyć na minimum trzy dni. Może to być woda przechowywana, deszczówka oraz woda z naturalnych źródeł, takich jak strumienie i jeziora. Preppersi mają również plan, jak oczyścić wodę, jeśli ich podstawowe źródło zostanie skażone.

Kontrola zapasów żywności przez preppersów

Preppersi to ludzie, którzy gromadzą zapasy żywności i materiałów na wypadek sytuacji kryzysowej. Zazwyczaj mają oni plan, jak wykorzystać te zapasy i często ćwiczą ich użycie. Preppersi zazwyczaj mają duży zapas niepsującej się żywności, wody i innych zapasów.

Kategorie: Blog

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.