logo strony

Jak przetrwać huragan?

Opublikowane przez admin w dniu

Jeśli mieszkasz na obszarze, który jest narażony na huragany, ważne jest, abyś wiedział, jak go przetrwać. Pierwszym krokiem jest opracowanie planu. Należy wiedzieć, dokąd się udać i co trzeba ze sobą zabrać. Upewnij się, że masz gotowy zestaw awaryjny.

Gdy zbliża się huragan, zwracaj uwagę na wiadomości i komunikaty pogodowe. Ewakuuj się, jeśli zostaniesz o tym poinformowany. Jeśli postanowisz zostać w domu, upewnij się, że znajdujesz się w bezpiecznym miejscu, z dala od okien i drzwi. Zabierz do środka wszystkie luźne przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Warto zabezpieczyć budynek, barykadując okna oraz drzwi.

Podczas huraganu zachowaj spokój i pozostań w domu. Nie próbuj wychodzić na zewnątrz ani nigdzie jeździć. Najlepiej jest się schronić i przeczekać huragan. Po jego przejściu należy zachować ostrożność przy wychodzeniu na zewnątrz, ponieważ mogą tam występować gruzy i powodzie.

Czym jest huragan?

Huragan to silny wiatr, którego średnia prędkość plasuje się w powyżej 33 m/s. Jeśli chodzi o pomiar siły wiatru jest ona mierzona przy użyciu skali Saffira-Simpsona. Huragan to duża wirująca burza, która tworzy się nad ciepłymi wodami oceanu i może przynieść ulewne deszcze, silne wiatry i powodzie na obszarach przybrzeżnych. Huragan to cyklon tropikalny o średniej prędkości wiatru wynoszącej co najmniej 74 MPH (64 węzły), występujący nad Oceanem Atlantyckim lub wschodnią częścią Oceanu Spokojnego.

Huragany najczęściej powstaje nad akwenami, których temperatura przekracza 26,5 °C. Jest to wiatr, który tworzy się nad wodami Atlantyku, jeśli chodzi o najbardziej narażone kraje zaliczają się do nich południowe rejony Stanów Zjednoczonych oraz wybrzeża Afryki.

Jak przygotować się do huraganu?

Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby przygotować się na huragan. Po pierwsze, należy opracować plan na wypadek konieczności ewakuacji. Upewnij się, że wiesz, dokąd pójdziesz i jak się tam dostaniesz. Należy również przygotować zestaw awaryjny z zapasami, takimi jak żywność, woda i środki pierwszej pomocy. Ponadto należy być na bieżąco z informacjami o burzy i słuchać ewentualnych nakazów ewakuacji.

Co zrobić, jak huragan ustanie?

Po przejściu huraganu ważne jest zachowanie bezpieczeństwa i unikanie obszarów, które mogły zostać dotknięte przez huragan. Jeśli znajdujesz się na obszarze, który ucierpiał w wyniku huraganu, pamiętaj, by stosować się do wszelkich instrukcji lokalnych władz. Jakiś czas po przejściu wiatru możemy mieć wyłączony prąd, dlatego warto zaopatrzyć się w agregat. Najważniejsze z zasad po przejściu monsunu to:

  • udzielenie pierwszej pomocy rannym i poszkodowanym osobom,
  • unikanie i niedotykanie leżących lub zwisających przewodów elektrycznych,
  • zachowujemy odpowiednią ostrożność podczas wchodzenia do swojego domu,
  • najważniejsze jest, aby sprawdzić instalację (gazową, elektryczną, wodociągową i ściekową) w zniszczonym domu.

Należy zachować bardzo dużą ostrożność, aby nie dopuścić do powstania sytuacji, które mogą zagrażać życiu twojemu oraz twoim bliskim.

Znajdź więcej inspiracji, klikając tutaj: markowe świece


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.