logo strony

Jak przetrwać upał, śpiąc pod namiotem?

Opublikowane przez admin w dniu

Jeśli biwakujesz pod namiotem w czasie upałów, możesz zrobić kilka rzeczy, które pozwolą Ci zachować chłód i komfort w nocy. Po pierwsze, upewnij się, że namiot jest dobrze wentylowany. Jeśli to możliwe, otwórz okna i drzwi lub użyj wentylatora, aby zapewnić cyrkulację powietrza. Po drugie, używaj jasnych i oddychających tkanin na pościel i ubrania. Po trzecie, staraj się utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu, pijąc dużo płynów w ciągu dnia i unikając alkoholu wieczorem. I wreszcie, nie zapomnij o zastosowaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym i środka odstraszającego owady przed pójściem spać. Jeśli rozbijamy biwak najlepszym wyborem będą lasy, drzewa zapewnią nam cień w miejscu obozowania. Jeśli jednak nie mamy dostępu do lasu, a w okolicy jest tylko kilka drzew możemy skorzystać z płachty biwakowej, która zapewni nam potrzebny cień i większe uczucie chłodu. Dobrym rozwiązaniem będzie również założenie na namiot folii NRC, która również ochroni nasze wnętrze przez nadmiernym nagrzaniem. W dzisiejszych czasach mamy również dostęp do namiotów, które same odbijają promienie słoneczne i nie nagrzewają się w tak szybkim tempie jak klasyczne namioty. Warto też zwrócić dużą uwagę na odporność na wodę, w upalne dni gwałtowne deszcze mogą nam niemiło zaskoczyć.

Jakie rzeczy zabrać na biwak pod namiotem w upalne lato?

Najważniejszą rzeczą w upalne lato jest odpowiednie nawodnienie. Podczas biwaku nie możemy zapomnieć o wodzie, która może uratować nam życie. Podczas bardzo wysokich upałów oblanie się wodą może pomóc nam przetrwać nawet najwyższe temperatury. Warto zaopatrzyć się w namiot, który posiada odpowiednie wywietrzniki. Warto zadbać, aby namiot nie nagrzał się zbyt mocno, stojąc cały dzień w pełnym słońcu. Jeśli chodzi o wodę i inne płyny należy trzymać je z daleka od palącego słońca. Wybierając się na biwak warto zaopatrzyć się w dmuchany materac, który zapewni nam izolację termiczną od podłoża. Należy pamiętać, aby śpiwór również dostosować do temperatury panującej na zewnątrz i podczas wysokich temperatur nie wybierać tych mocno ocieplanych. Podczas największych upałów dobrym sposobem będzie wykopanie dziury pół metra pod ziemią, pozwoli to na zapewnienie niższej temperatury.

Co ubrać na biwak pod namiotem w czasie upałów?

Jeśli chodzi o ubranie podczas biwaku, warto wybrać materiał oddychający i przeciwdeszczowy. Ważne, aby tkaniny przepuszczały jak największą ilość powietrza, a warstwa wodoodporna mogła uratować nas podczas nieprzewidywalnej letniej pogody. Do spania również warto wybierać tkaniny, które będą lekkie i oddychające. Należy unikać obcisłych ubrań, które podczas wysokich upałów mogą powodować obtarcia i odparzenia. Warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne, kapeluszy czy też czapkę z daszkiem. Ważny będzie również krem z filtrem, dzięki któremu możemy uniknąć oparzenia słonecznego wywołanego bardzo wysokimi temperaturami.

Kategorie: Blog

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.